Turnov a Plzeň nejlepší v Přeboru škol

7.6.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V Prostějově se konalo celostní finále Přeboru škol v orientačním běhu. Vyhrálo Gymnázium Turnov (základní školy) a Církevní gymnázium v Plzni (střední školy).

Celou akci připravil z pověření Českého svazu orientačních sportů Oddíl orientačního sportu SK Prostějov pod záštitou předsedy Českého
olympijského výboru Ing. Jiřího Kejvala a za podpory Olomouckého kraje a Statutárního města Prostějov.

Centrem závodu byl místní velodrom. Zdeněk Rajnošek připravil pro tento závod mapu Prostějov – velodrom 2022 v měřítku 1:4000. Běžel se prodloužený sprint v rovinatém terénu, kde byla městská zástavba – sídliště a rodinné domy, dále pak lesopark v okolí říčky Hloučely a sportovní areály. Tratě postavil ředitel závodu Dušan Vystavěl.

V kategorii základních i středních škol bylo na startu vždy 20 škol, které si vybojovaly postup z krajských finále, celkem běželo v 6 kategoriích téměř 450 závodníků. Mezi nimi jsou i juniorští a dorostenečtí reprezentanti, ale i závodníci, kteří se orientačnímu běhu moc nevěnují.

V jednotlivých kategoriích si vítězství odnesli - D7: Anna Zabořilová (Gymnázium Turnov), D9: Barbora Chrástová (ZŠ Studenec), DS: Michaela Novotná (Gymnázium Turnov), H7: Tomáš Metelka (Biskupské gymnázium Hradec Králové), H9: Štěpán Koliáš (Gymnázium Ch. Dopplera Praha) a HS: Ladislav Čepička (Církevní gymnázium v Plzni).