V Brně proběhl Festival žactva

12.6.2023 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

O víkendu se v Brně konal druhý ročník Republikového festivalu žactva.

Letos připravili tuto akci velmi pěkně pořadatelé z KOS TJ TESLA BRNO. Festivalu se zúčastnilo téměř 350 žáků a žákyň z 10 oblastí (nepřijela jen Jihočeská oblast).

Program začal v sobotu dopoledne sprintem v Brně-Medlánkách (centrum v ZŠ Hudcova), tratě v městké zástavbě postavil Ondřej Hájek, běželo se netradičně v jednoletých kategoriích. V jednotlivých kategoriích si pro vítězství doběhli - D11: Tereza Korbelová, D12: Lucie Macháčková, D13: Lucie Hrušová (všechny Vč. oblast), D14: Barbora Štěpová (Praha), H11: Ondřej Podmol (Moravskoslezský kraj), H12: Tobiáš Novák (Vysočina), H13: Matouš Dittrich (Valašská oblasr), H14: František Jelínek (Vč. oblast).

Na odpoledne byl připraven Orienťácký pětiboj, který se skládal z těchto disciplín - Domeček s jedním během, Superpíchač, O-paměť, Překážková dráha a Light Trainer. V jednotlivých kategoriích byli nejlepší D11: Tereza Korbelová, D12: Lucie Macháčková, D13: Lucie Hrušová (všechny Vč. oblast), D14: Tereza Stehlíková (Zč. oblast), H11: Vendelín Smítal (Jihomoravská oblast), H12: Vítek Lamač (Ještědská oblast), H13: Matouš Dittrich (Valašská oblast) a H14: Matyáš Malý (Jihomoravská oblast), mezi oblastmi byla nejlepší Východočeská oblast, druhá byla Praha, o třetí místo se podělily Jihomoravská a Valašská oblast). Večer pak byla po vyhlášení vítězů sobotního programu diskotéka.

V neděli se běžely čtyřčlenné sprintové štafety. Tratě pro kategorie DH12 a DH14 postavil Jan Štěpánek s centrem na Horáckém náměstí v Brno-Řečkovicích, tratě vedly opět v městské zástavbě. V mladším žactvu vyhrála štafeta Jihomoravské oblasti v sestavě Kamila Beránková, Vojtěch Kozák, František Koča a Marie Králová), se ztrátou něco nad minutu skončil druhý tým Vysočiny (Dorota Klusáčková, Tobiáš Novák, Antonín Šťastný a Johana Klusáčková), další minutu zpět doběhla na třetím místě štafeta Moravskoslezského kraje (Eva Létalová, Ondřej Podmol, Matyáš Kavulok a Eliška Skupieňová. Mezi staršími byla první s dvouminutovým náskokem štafeta Vč. oblasti (Karolína Hančová, Jakub Sochor, František Jelínek, Pavlína Salabová) před Prahou (Kateřina Kučerová, Jakub Kučer, Dan Machar a Eva Lošťáková), třetí byla další štafeta východních Čech (Monika Munzarová, David Jakubský, Matěj Kadaně a Lucie Hrušová).

Vše potřebné najdete na stránkách festivalu.