V Novém Městě na Moravě nejlepší Kubelka a Indráková

23.4.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V sobotu dopoledne uspořádali pořadatelé z Orientačních sportů Nové Město na Moravě sprint počítaný do Českého poháru a do žebříčku A (a také do WRE).

Centrem závodu bylo parkoviště č. 5 Vysočina Arény. Tratě vedly ve východní části Nového Města na Moravě, kde byla městská zástavba a areál nemocnice. Novou mapu připravil Petr Mareček. Zajímavé tratě s několika volbami postupů připravili Radan a Jeroným Kameničtí. Na startu bylo osm stovek závodníků. Boje ve všech kategoriích byly velmi zajímavé.

V mužích si pro vítězství doběhl Tomáš Kubelka (LPU), který o tři sekundy porazil Jakuba Glonka (KAM), o dalších pět sekund zpět zůstal na třetím místě Martin Roudný (LPU), závodníci na dalších místech už měli ztrátu na vítěze přes půl minuty - 4. Miloš Nykodým (ZBM), 5. Martin Poklop (SSU), 6. Vojtěch Sýkora (LCE).

10. Kamenický Matěj          LPU9036   OK Lokomotiva Pardubice  15:29   + 1:29

V ženách si pro vítězství doběhla Adéla Finstrlová (ZBM), o 9 sekund pomalejší byla druhá Denisa Kosová (PHK), třetí Vendula Horčičková (LCE) měla na vítězku ztrátu přesně půl minuty, 4. Jana Stehlíková (LPU), 5. Tereza Čechová (KAM), 6. Barbora Matějková (TUR).

10. Nechanická Klára         TBM0055   KOS TJ Tesla Brno        16:42   + 1:33

V juniorech skončili na prvních dvou místech závodníci (TUR) Kryštof Hájek a Matyáš Štregl (rozdíl mezi nimi byl dvě sekundy), o třetí místo se stejným časem podělili Adam Valík (AOP) a Milan Malačka (DKP) se ztrátou 17 sekund na vítěze. V juniorkách vyhrála favoritka Markéta Mulíčková (TBM), druhá Jana Pekařová (TUR) na ni měla ztrátu pět sekund, třetí skončila Michaela Dittrichová (LCE) s odstupem půl minuty za vítězkou.

V H18 s velkou převahou vyhrál Jakub Peterka (LLI), druhý Jiří Blaha a třetí Daniel Bolehovský (oba VSP) na něj měli ztrátu 23 resp. 25 sekund. V D18 byla nejlepší Michaela Novotná (TUR), druhá byla Ema Černá (ROU) se ztrátou 11 sekund, ještě o tři sekundy pomalejší byla třetí Lea Martanová (TUR). V H16 si pro jasné vítězství doběhl Jan Štěpánek (TBM), druhý Vladimír Srb (LPU) na něj ztratil 38 sekund a třetí Tomáš Kučera (ZBM) 43 sekund. Také kategorie D16 měla jasnou vítězku, Kateřina Doušková (TBM) vyhrála o 38 sekund před Barborou Štěpovou (PGP), třetí Kateřina Štěpová (PGP) byla o 13 sekund pomalejší.