V Otrokovicích nejlepší štafety SK Žabovřesky

23.4.2017 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Český pohár štafet pokračoval v Otrokovicích třetím kolem, v závodě mužů i žen vyhrály štafety SK Žabovřesky.

Pořadatelem nedělního závodu byl SKOB Zlín, centrem stejně jako v sobotním závodě Mistrovství Moravy byl Kynologický klub Otrokovice.

Pořadatelé vybrali pro závod smíšený les, který byl dost vertikálně a horizontálně členitý, byl tam střední až větší výskyt cest a pěšin; část závodu se běžela v náletově zarostlých sadech a především v uměle vytvořeném terénu formou vyplavováním hlíny vodou z doby rozmachu Baťových závodů (tato část je současně přírodní prales). Připravena byla mapa Baťov (1:10000, navíc byl dublovaně vložen výřez extrémního detailního terénu v měřítku 1:5000). Tratě postavil Jan Šidla.

Na startu bylo jen něco přes 130 štafet, také kvalitou byla konkurence menší, řada štafet z českých klubů na Moravu nezamířila.

V závodě mužů podle očekávání vyhrála štafeta ZBM (Chloupek, Mokrý, Brlica), která vedla od prvního úseku až do cíle, kde měla náskok před druhou štafetou LCE (Perůtka, Valenta, Hubáček) více než tři minuty, dalších deset minut zpět zůstala na třetím místě tým SHK (Remeš, Biederman, Šmehlík).

10. PHK 1 OK 99 Hradec Králové             191.39

V ženách na poměrně dlouhých tratích obsadily stupně vítězů kompletně štafety ZBM, vyhrála trojice Hrušková, Poklopová a Kabáthová, se ztrátou více než minutu skončilo na druhém místě trio Tužilová, H. Hlavová, Chromá, na třetím místě štafeta ve složení Tesařová, J. Hlavová a Hiršová měla odstup na první místo přes sedm minut (4. SHK, 5. TBM, 6. TRI).

10. ASU 2 Magnus Orienteering              225.38

V dorostencích s desetiminutovým náskokem vyhrála štafeta STE (Jirka, Svoboda, Horčička), druhé místo obsadili dorostenci AOP a třetí TBM. V dorostenkách vyhrála s velkým náskokem trojice TBM Hlaváčová, Korpasová a Grycová, na druhém a třetím místě skončily štafety TZL a TRI.

Web závodu štafet najdete zde.

Závod se počítal i do České ligy klubů. Po 3 kolech vede obhájce vítězství SK Žabovřesky před OK 99 Hradec Králové a OK Lokomotiva Pardubice a SK Žabovřesky, v dorostu je v čele OK Lokomotiva Pardubice. Průběžné výsledky jsou zde.