Velikonoce ve skalách

18.4.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

První vícedenní závod letošního roku Velikonoce ve skalách uspořádal Oddíl OB Kotlářka s centrem v Jestřebí.

Téměř 1300 závodníků čekal velmi členitý terén, kde byla skalnatá hřbety a údolí, skály v několika patrech (pískovec), převážně dobře průchodný les, ale i oblasti s náletovými porosty.

První etapa (klasika) se běžela v pátek na mapě Dlouhý důl, tratě postavili Albert Mareš a Dorotea Tichá. V početně slabě obsazené dámské elitě byla nejlepší Tereza Odehnalová (ZBM), v mužské elitě vyhrál suverénně favorizovaný Pavel Kubát (PHK), který o více jak šest minut porazil druhého Pavla Hradce (TUR) a třetího Marka Prášila (SJI).

Druhá etapa se běžela na mapách Pavlovický důl, Drchlavská rokle a Šváby a postavila ji Kamila Rambová. V dámské elitě byla nejlepší Němka Mara Trilča v dresu LDC. V mužích opět jasně vyhrál Pavel Kubát, jeho náskok před druhým Pavlem Hradcem byl přes tři minuty, třetí Martin Melecký (SSU) měl ztrátu skoro osm minut.

Třetí etapu připravil Matěj Šubrt na mapě Popelov (E3). Startovalo se handicapově podle výsledků prvních dvou etap. V dámské elitě zvýšila Mara Trilča svůj náskok, za ní skončily norské závodnice Emilie a Kjersti Westin. V mužské elitě vybíhal první Pavel Kubát a v cíli byl o 10 minut dříve než druhý Pavel Hradec, třetí Martin Luštický měl ztrátu na vítěze 18 minut. V poslední etapě byl nejrychlejší Kuba Dragowski.