Velikonoční nominačky repre OB

16.4.2017 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

O velikonočním víkendu proběhly tři nominační závody reprezentace OB - dráha, krátká trať a klasická trať.

Šlo o nominaci na jarní sérii Sětového poháru ve Finsku a také na místa ve výpravě na nominačky do Estonska (tam půjde o nominaci na mistrovství světa). Centrem bylo sportovní zařízení ASC Dukla v Harrachově, odkud účastníci nominaček jezdili na jednotlivé závody.

Tím prvním byl dráhový test na 3000 m, který se běžel v pátek odpoledne v Turnově. Muži běželi velmi dobré časy - Král 8:36, J. Hubáček 8:44, J. Procházka 8:48, Šedivý 8:49, Kubelka 8:49, Minář 9:00, Kubát 9:13, Semík 9:18, Glonek 9:22, Hájek 9:23, Kettner 9:31; ženy - Indráková 10:37, Knapová 10:41, Horčičková 10:42, Omová 10:44, Štičková 10:50, Hančová 11:03, Chromá 11:06, Hrušková 11:19 a Tužilová 11:16.

V sobotu se běžela krátká trať v Jakuszycích v terénu, který byl plný světle zelené a žluté barvy (a také mdodré - bažiny). Boje byly velmi vyrovnané, rozhodovaly drobné dohledávky, třeba i poslední kontroly. Právě poslední kontrola rozhodla o tom, že vyhrála Magdaléna Tužilová před skoro celou trať vedoucí Janou Knapovou, která měla nakonec ztrátu 32 sekund, na třetím místě doběhla Vendula Horčičková s odstupem 50 sekund na vítězku (4. Indráková +1:35), 5. Hrušková +3:04, 6. Chromá +4:23. Také v mužích mohla rozhodnout poslední kontrola, kde Jan Šedivý udělal chybu přes půl minuty, ale nakonec o 4 sekundy uhájil těsné vítězství před Vojtěchem Králem, třetí skončil Pavel Kubát se ztrátou 35 sekund, těsně čtvrtý doběhl Jan Procházka (+0:41), na pátém a šestém místě skončili Minář (+2:03) a Hájek (+2:09), kteří přeskočili do té doby výborně běžícího Kubelku, který na poslední kontrole vyrobil více než dvouminutovou minelu. Kompletní výsledky jsou zde.

Velikonoční trojboj byl uzavřen klasikou. Běželo se u Szklarske Poreby na těžké podložce na nové mapě, která na přelomu dubna a května bude hostit závody Discover Lower Silesia, proto tracking byl jen na slepé mapě. Fizz Slots V ženách jasně vyhrála výborně po celou trať běžící Vendula Horčičková o dvě a půl minuty před Magdalénou Tužilovou a o více než čtyři a půl minuty před Adélou Indrákovou (4. Štičková, 5. Chromá, 6. Hrušková). V mužích pak byl nejrychlejší Pavel Kubát, který za sebou nechal druhého Vojtěcha Krále o více než dvě minuty a třetího Tomáše Kubelku o šest a půl minuty (4. Hubáček, 5. Semík, 6. Procházka).