Veteraniáda ČR ve sprintu v Liberci

30.6.2023 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V centru Liberce se běžela v pátek v podvečer Veteraniáda ČR ve sprintu, kterou připravili pořadatelé ze Slavia Liberec orienteering.

Na startu bylo téměř 500 veteránů, nejvíce jsou obsazeny kategorie D50, H45 a H50, dost obsazené jsou i další kategorie včetně těch nejstarších D75 a H80.

Závod ve sprintu měl centrum v liberecké ZŠ Broumovská. Závodníky čekaly tratě na mapě Liebiegovo městečko (hlavní kartograf Jiří Daněk) v historické městské zástavbě, přilehlých parcích a sídlištích. Běžeckým podkladem byly asfaltové cesty, dlažební kostky a trávník. Stavitel tratí Jiří Martan postavil kopcovité tratě, kde byla změna tempa, směru i charakteru terénu. Časy vítězů byly delší než obvykle, na čemž se podepsaly kopce, hodně kontrol, snaha ukázat všem kategoriím, co terén nabízel, ale i déšť, který část závodu doprovázel. Tratě se hodně líbily.

V jednotlivých kategoriích si vítězství odnesli:
D35: Jana Balcarová (OK 99 Hradec Králové)
D40: Jana Bartalošová (SK Praga)
D45: Barbora Chudíková (OK Jihlava)
D50: Kristýna Skyvová (SKI OB Šternberk)
D55: Ivana Poklopová (SOB Olomouc)
D60: Jana Smutná (OB Vamberk)
D65: Alena Rosecká (SKP Žďár nad Sázavou)
D70: Alena Ševčíková (OK Chrastava)
D75: Květa Kubíková (OK Lokomotiva Pardubice)
H35: Jan Ferdinand Polášek (Oddíl OB Kotlářka)
H40: Peter Glončák (Slovan Luhačovice)
H45: Vladimír Srb (OK Lokomotiva Pardubice)
H50: Aleš Drahoňovský (TJ Turnov)
H55: Nils Schmiedeberg (SV Turbine Neubrandenburg)
H60: Josef Petr (Slavia Liberec orienteering)
H65: Josef Milota (MLOK Mariánské Lázně)
H70: Oldřich Přinda (Slavia Liberec orienteering)
H75: Aleš Chmelík (VSK Mendelu Brno)
H80: Jaroslav Havlík (Sportcentrum Jičín)

V souběžném Mistrovství oblasti ve sprintu vyhrála v ženách turnovská Jana Sokolářová (2. Anna Štičková, 3. Iveta Šístková), na trati mužů byl nejrychlejší pardubický dorostenec Vladimír Srb (2. Jan Petržela, 3. Paľo Bukovac).