Veteraniády ČR v Jeseníkách

27.6.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Sprint, klasická a krátká trať - to byly tři závody Veteraniády ČR v roce 2021, které proběhly v Jeseníkách.

Všechny tři závody uspořádali pořadatelé z Klubu orientačního běhu Konice a SK OB Haná orienteering. O Veteraniádu byl poměrně velký zájem, startovalo téměř 500 závodníků.

Sprint

Program začal v pátek odpoledne sprintem. Centrem závodu byl sportovní areál Flemda v Rýmařově. Tratě na mapě Rýmařov (mapovali v roce 2018 Martin Poklop a Vojtěch Král, revizi letos provedl Zdeněk Rajnošek) postavil Miroslav Hlava. Závodníky čekaly kontroly v městské zástavbě a lesoparku.

Klasická trať

Lesní závody mají centrum u rekreačního středisko Relaxa Žďárský Potok. Sobotní klasickou trať postavili Robert Binar a Václav Navrátil v prostoru, který nebyl dosud nikdy zmapován, šlo o horský kopcovitý les s četnými bažinkami a skalkami, porostově hodně pestrý s častým výskytem borůvčí, kde byla středně hustá síť komunikací. Závodníky čekala mapa Ostrý, kterou připravili Zdeněk Rajnošek a Zdeněk Janů.

Krátká trať

Nedělní krátká trať se běžela na mapě Škaredá jedle, kterou zpracovali opět Zdeněk Rajnošek a Zdeněk Janů, popis terénu byl obdobný jako v sobotu, tj. horský kopcovitý les, s četnými bažinkami, porostově pestrý s častým výskytem borůvčí, velmi málo cest. Velmi pěkné tratě postavil Robert Binar.
D60: Jana Juračková (CHT)
D65: Eva Bártová (SRK)
H35: Martin Janata (TJN)
H40: Jan Kolín (DKP)
H50: Jan Šidla (TZL)
H55: Miroslav Hadač (AOP)
H60: Ladislav Lužný (HAV)