Veteraniády ČR ve sprintu, na klasické a krátké trati

26.6.2022 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V závěru týdne proběhly tři Veteraniády ČR v orientačním běhu - ve sprintu, na klasické a krátké trati.

Všechny tři závody uspořádal SKI OB Šternberk. Na startu bylo přes 400 veteránů (sobotní závod byl i Hanáckým oblastním žebříčkem, běželo o 200 závodníků více).

Sprint

V pátek odpoledne se běžel sprint. Pořadatelé využili mapu z loňského M ČR štafet v Litovli a tratě Veteraniády tak vedly v historická městské zástavbě, v přilehlých parcích a sídlištích tohoto města, kde byl běžecký podklad jak asfaltové cesty/beton, ale i kamenná dlažba a trávníky. Mapu Litovel 2022 (1:4000) mapoval Jan Fátor, revizi provedla Kristýna Skyvová, která také společně s Jiřím Silnouškem postavila tratě. Centrem závodu byl areál TJ Tatran Litovel – házená. Konkurence se sešla téměř ve všech kategoriích velmi kvalitní.

H60: Pavel Veljačík (SCP)
H65: Zdeněk Jakobi (HAV) a Josef Hejzlar (VCB)
H70: Oldřich Přinda (VLI)
H75: Jaromír Pospíšil (PZR)
H80: Jan Mikulecký (PHK)

Klasická trať

O víkendu byly na pořadu lesní závody - v sobotu klasická trať, v neděli krátká trať. Oba závody měly centrum u Chaty Na Mlýně v Horním Městě. V okolním prostoru dosud nebyla vydána mapa pro orientační běh, závodníky tam čeká smíšený les v členitém terénu, kde jsou místy skalky. Mapy pro oba závody připravil Roman Horký.

Sobotní klasickou trať postavil Petr Skyva. Tratě byly orientačně jednodušší, fyzicky dost náročné.

Krátká trať

Nedělní krátkou trať postavil opět Petr Skyva, tentokráte za pomoci své manželky Kristýny. Tratě vedly v pěkném terénu plném kamenů a skalek. Běželo za za velkého tepla na tratích, které se většinou dost líbily.