Víkendové závody v oblastech

17.10.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

O víkendu se běžela řada oblastních závodů.

Sobota

TJ Sokol Pražák uspořádal klasickou trať Jihočeského žebříčku (byla to první etapa kultovního Vodňanského kapra). Téměř 400 závodníků čekalo centrum na louce na křižovatce u Borské hájovny u silnice Bavorov - Netolice). Stavitel tratí Jan Pecka měl k dispozici mapu Čichtický les (mapoval Radim Ondráček, aktualizoval Jan Pecka) v kopcovitém terénu, kde byl místy hodně hustý podrost. V ženách s velkou převahou vyhrála Vendula Ryšavá (PGP) před Kateřinou Karbusovou (VTA) a Annou Rudovou (VTA). V mužích byl nejlepší Ctibor Sysel (PGP), dvě a půl minuty za ním doběhl Martin Jonáš (PGP), i třetí místo obsadil závodník PGP, Radek Laciga měl na vítěze ztrátu přes tři minuty.

Západočeský žebříček měl na pořadu sprint, který v Plzni-Lochotíně uspořádali pořadatelé z OK Lokomotiva Plzeň. Skoro 250 závodníků čekala mapa Atom na panelákovém sídlišti, tratě postavil Jiří Valeš. V ženách vyhrála těsně Dominika Plochová (DKP), jen o sekundu pomalejší byla Eliška Hájková (KAM), třetí byla dorostenka Karolína Švecová (ZVO). V mužích byl první Jakub Glonek (KAM), se ztrátou 47 resp. 49 sekund obsadili druhé a třetí místo Filip Adámek (TBM) a Sebastian Šafka (KAM).

V Ještědské oblasti byla na pořadu dva sprinty, které uspořádal pro více než 200 závodníků KOB Litvínov s centrem v areálu bývalého kovošrotu Litvínov (Hamr). Dopolední sprint se běžel na mapě Výsypka sever 21 (mapoval Milan Bílý) v rekultivovaném území, kde byl v části těžko průběžný terén s hustým podrostem, byla tam menší hustota cest, v propadlinách byly vodní plochy s různou velikostí; tratě postavil Jaroslav Nerad. V ženách jasně vyhrála Lucie Janatová (DKP), necelé dvě minuty zpět zůstaly na druhém a třetím místě Kateřina Kašková (CHA) a Jana Kolaja Ehlerová (VLI). V mužích byl první Tomáš Dlabaja (TUR), sedm sekund za ním skončil Jakub Bílý (DOK), třetí Martin Janata (TJN) měl ztrátu 27 sekund. Na odpoledne byla připravena mapa Park Nové Záluží 21 (autorem byl opět Milan Bílý) v rekultivovaném územím po těžbě hnědého uhlí, kde byl příměstský lesní park se sítí zpevněných cest, mimo cesty pak byl hustý těžko průchodný podrost; v prostoru lesoparku byli i několik větších vodních ploch; tratě připravil Jiří Macek. V ženách si pro vítězství doběhla Adéla Havlová (BOR), skoro dvě minuty za ní skončila druhá Lucie Janatová (DKP), třetí místo obsadila Jana Kolaja Ehlerová (VLI). Na trati mužů byl nejrychlejší Jakub Bílý (DOK), který o 4 sekundy porazil druhého Tomáše Dlabaju (TUR), třetí Martin Janata (TJN) měl ztrátu na vítěze 19 sekund. Wenn Sie auf der Suche nach einer effektiven Möglichkeit sind, mit Spielautomaten Geld zu verdienen, kann Book of Dead nur empfohlen werden. Das Spiel gilt als hochdispers und hat eine hohe Auszahlungsquote (über 96 %). Wild-Symbole, Scatters und Freespins vervielfachen Ihren Gewinn. Bevor Sie Book of the Dead um Geld spielen, sollten Sie unbedingt die Book of Dead demo ausprobieren, um zu sehen, wie Sie alle Book of the Dead-Rätsel lösen und den größten Gewinn erzielen können!

SK LOB Nová Paka uspořádal další závod Východočeského poháru. Centrum závodu bylo na louce u silnice mezi obcemi Dolní Olešnice a Zadní Mostek. Přes osm stovek závodníků čekaly tratě od manželů Novákových (Zuzana a Jirka) na mapě YPERIT 2021, kterou připravil Zdeněk Sokolář. Běžela se krátká trať v mírně členitém terénu s okrajovými svahy v severní části, les byl porostově rozmanitý, v části byly nepřehledné hustníky s různou průběžností, místy byly kameny a skalky, v části pak byl rovinatý čistý les s hustou sítí vodotečí. V ženách vyhrála Šárka Kulhavá (LPU) s náskokem tři a půl minuty před Lucií Benešovou (SJC), další minutu zpět byla Marta Fenclová (LPU). Na trati mužů byla nejlepší trojice závodníků PHK, nejrychlejší byl Petr Losman, druhý se ztrátou 81 sekund byl Petr Vítek, ještě o 9 sekund byl pomalejší třetí Zdeněk Šabatka.

Liga Vysočiny měla na programu krátkou trať, kterou uspořádal OK Jihlava v Cejle – Horní Hutě. Přes 200 závodníků běželo na mapě Přední skála 2021 (hlavní kartograf Zdeněk Rajnošek, revize Martin Kratochvíl), tratě postavil Aleš Prášil ve zvlněném terénu, kde byl porostově rozmanitý les s proměnlivou průběžností, většinou těžší podložka (podmáčená místa, klacky, kameny), množství kamenů a kamenných polí, ale i nové velkoplošné paseky. V ženách jasně vyhrála Jitka Novotná (SJH), druhé a třetí místo obsadily Lenka Korecká (CHT) a Veronika Parkanová (SJH). V mužích vyhrál Adam Bravený (VBM), který o 21 sekund porazil druhého Martina Krejsu (CHT), třetí František Stupal (JHB) ztratil na vítěze dvě minuty.

V Moravskoslezském kraji uspořádal TJ Třineckých železáren žebříčkovou krátkou trať. Centrem byla Základní škola Kaštanova v Třinci. Tratě pro 150 závodníků postavili Miroslav a Marek Bialožytovi na mapě Jahodná (autor Bohumil Háj, revize Miroslav Bialožyt) v kopcovitém terénu, kde byly místy pozůstatky po těžbě (údolíčka, srázy, kupy, prohlubně), středně hustá síť komunikací, porostově velmi pestrý, dost zarostlý, pod nohami místy těžší podložka, snížená viditelnost, louky a prostor bývalého kaliště; v terénu se nacházelo i několik lomů a velkých srázů. V ženách byla první Ewa Haltof (VRB) o šest minut před Kateřinou Argalášovou (TRI), dalších šest minut zpět byla třetí Kristina Čablová. V mužích vyhrál Tomáš Sedláček (ASU), necelé dvě minuty zpět byl Jiří Vlach (AOV), třetí Michal Bjolek (BFM) měl ztrátu na vítěze přes 10 minut.

Tři stovky závodníků běželo krátkou trať Hanáckého žebříčku, kterou uspořádal Klub vytrvalostních sportů Šumperk s centrem v areálu ZŠ Bludov. Tratě připravil Jonáš Müller na mapě Chocholík v kopcovitém terénu, kde byl příměstský les, který byl porostově i detailově bohatý. V ženách s velkým náskokem vyhrála Romana Zatloukalová (ZLH), druhé a třetí místo obsadily Jana Holečková (SSU) a Kristýna Skyvová (STE). V H21 byl první Jiří Otrusina (JPV), necelé dvě minuty za ním skončil na druhém místě Vojtěch Dvorský (SKM), o dalších 10 sekund zpět byl třetí Jiří Matoušek (STE).

Společný oblastní žebříček Jihomoravské a Valašské oblasti připravil KOB ALFA Brno. Za centrum závodu bylo zvoleno fotbalové hřiště v Kobeřicích u Brna. Téměř pět stovek závodníků čekala mapa Bílý Vlk (autoři Libor Adámek a Vojtěch Florián). Tratě postavil Vojtěch Florián v kopcovitém terénu, kde byl převážně dobře průběžný les s hustou sítí cest. V ženách patřila tři první místa závodnicím TZL, vyhrála Eva Pekárková, druhá Hana Mašláňová a třetí Blanka Honnerová měly ztrátu přes tři minuty. V mužích byl první Stanislav Mokrý (ZBM), dvě minuty ztráty měl druhý Michal Smola (TZL) a šest minut třetí Petr Matula (ADA).

Neděle

Vodňanský kapr pokračoval ve stejném lese jako v sobotu druhou etapou, která se běžela s handicapovým startem podle výsledků 1. etapy. Celkově vyhráli Vendula Ryšavá (PGP) a Ctibor Sysel (PGP).

Krajský žebříček Moravskoslezského kraje pokračoval krátkou tratí za pořadatelství O-RUNNAŘI Beskydy s centrem na hřišti ZŠ Karla Svolinského Kunčice pod Ondřejníkem. Téměř 250 závodníků běželo na mapě Skalka, kterou mapoval Miroslav Sikora. Ten také postavil tratě, které vedly ve smíšeném horském lese s velkým převýšením, kde byla údolíčka (i hluboká), les byl porostově pestrý, místy byl podrost. Stejně jao v sobotu vyhrála v ženách Ewa Haltof (VRB), o necelé dvě minuty pomalejší byla Barbora Svobodová (BFM), třetí skončila se čtyřminutovou ztrátou Tereza Vlachová (AOV). V mužích byl první Jiří Vlach (AOV), který o 15 sekund porazil druhého Michala Bjolka (BFM), třetí Ondřej Walach (TRI) měl ztrátu tří minut.