Vojta Král osmý ve sprintu v SP

16.10.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Závěrečným závodem letošního Světového poháru v OB byl závod ve sprintu ve švýcarském Aarau. Výborně si vedl Vojtěch Král, který obsadil 8. příčku, Denisa Kosová doběhla na 14. místě.

Městský sprint měl centrum na Aargauerplatz v Aarau. Ve finále A za krásného podzimního počasí běželo 40 nejlepších mužů a žen na rychlých, ale orientačně zajímavých tratích.

V ženách opět jasně dominovala domácí Judith Wyder, za ní to bylo velmi vyrovnané, druhá skončila Dánka Maja Alm, která na vítězku ztratila 31 sekund, další sekundu zpět zůstala celková vítězka SP Tove Alexandersson, další dvě sekundy zaostala čtvrtá Rahel Friederich (SUI), další sekundu zpět byla pátá Švédka Helena Jansson, šesté místo obsadila Elena Roos (SUI). Denisa Kosová po vyrovnaném výkonu obsadila 14. příčku s odstupem 91 sekund. Jana Knapová po solidním začátku udělala v závěru obrovskou chybu a skončila na 36. příčce.

36. Jana Knapová          Czech Republic        17:29

V mužích dominoval skvělým výkonem po celé trati Švéd Jonas Leandersson, který za sebou nechal sobotního vítěze a celkového vítěze SP Matthiase Kyburze o 20 sekund, další 4 sekundy zpět zůstal třetí Martin Hubmann (SUI), 4. Robertson (NZL), 5. Howald (SUI), 6. Svensk (SWE). Skvěle zaběhl Vojta Král, opět ukázal, že sprinty umí. Obsadil výborné 8. místo, když na vítěze ztratil 38 sekund (za třetím zaostal 14 sekund). Další naše trojice skončila ve druhé půlce výsledků, Jan Petržela byl na všech mezičasech na 29. místě, v cíli mu pak patřila stejná příčka, když měl na vítěze ztrátu 95 sekund. Miloš Nykodým obsadil 31. příčku (+1:43) a Pavel Kubát byl 34. (+2:09).

1. Jonas Leandersson      Sweden                14:12
  2. Matthias Kyburz        Switzerland           14:32
  3. Martin Hubmann         Switzerland           14:36
  4. Tim Robertson          New Zealand           14:39
  5. Florian Howald         Switzerland           14:42
  6. Emil Svensk            Sweden                14:46
  7. Martin Regborn         Sweden                14:48
  8. Vojtěch Král           Czech Republic        14:50