Začal ŽB-Morava, pokračoval Český pohár štafet

22.4.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V Luhačovicích začal žebříček B-Morava (sobota) a v neděli pokračoval Český pohár štafet (neděle), oba závody byly současně Mistrovstvím Moravy.

Pořadatelé ze Slovanu Luhačovice připravili závody v těsné blízkosti svého domovského města.

V sobotu měl závod na klasické trati centrum ve sportovním areálu Radostova. Stavitel tratí Marek Cahel měl k dispozici mapu Radostova (připravili ji Zdeněk Lenhart, Evžen Cigoš, Bohumil Háj) v kopcovitém terénu, kde byl smíšený les na úpatí hřebenů Bílých Karpat, byla tam středně hustá síť cest, proměnlivá hustota porostů s různou průběžností, místy byl podrost, drobné vrstevnicové útvary. Za teplého slunečného počasí startovalo přes 800 závodníků. V ženách na trati 7.80 km a převýšením 290 m vyhrála Magdaléna Tužilová (ZBM), druhá Zdenka Kozáková (TBM) za ní zaostala 65 sekund, třetí Jindra Hlavová (ZBM) měla ztrátu přes 3 minuty. V mužích (12.60 km, 550 m) to bylo velmi těsné, pro vítězství si doběhl Roman Zbranek (TZL), pouze 6 sekund za ním skončil na druhé příčce jeho klubový kolega Štěpán Dlabaja, na třetím místě skončil s odstupem 1:19 min. na vítěze veterán Roman Horyna (LCE).

10. Argaláš Michal           TRI9301 C TJ TŽ Třinec             86:24   + 5:39

Nedělní štafety měly centrum na louce západně od obce Petrůvka. Popis terénu byl shodný jako na klasice, mapu opět připravilo trio Zdeněk Lenhart, Evžen Cigoš, Bohumil Háj. Na startu bylo přes 160 tříčlenných týmů. V ženách si pro vítězství systémem start - cíl doběhla favorizovaná štafeta ZBM v sestavě Tužilová, Kabáthová a Hlavová, druhé s dvouminutovou ztrátou doběhlo béčko ZBM (Hiršová, Firešová, T. Odehlanová), třetí štafeta TZL (Kavánková, Chovancová, Jeřábková) už měla odstup podstatně větší. V mužích stejně jako v prvním závodě poháru štafet vyhrál tým TZL ve složení Š. Dlabaja, Kolárik a Zbranek, který vedl po celou trať. Tři minuty zpět na druhém místě zůstala štafeta ZBM (J. Klusáček, V. Bravený, Š. Zimmermann), další půl minuty zpět doběhla maďarská štafeta (Ormay, Divin, Liszka) těsně následovaná štafetami ASU a TBM. V dorostenkách byla nejlepší děvčata TJN (M. Rýdlová, Podrábská, A. Rýdlová), v dorostencích vyhráli Maďaři (Bujdosó, Szabó, Jónás), z našich štafet byla nejlepší TBM.